01-12-2019

Budynek Instytutu Informatyki UG oficjalnie otwarty

Nowy budynek Instytutu Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, jeden z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych w Polsce, został uroczyście otwarty 25 listopada. Będzie on służył studentom UG, kształcącym się na nowym kierunku studiów – informatyka o profilu praktycznym. Generalnym wykonawcą, wyłonionym w przetargu publicznym była Korporacja Budowlana DORACO.

» czytaj dalej

 

18-11-2019

I etap realizacji Nabrzeży OPP i Mew zakończony

15 listopada br. w Porcie Gdańsk, w towarzystwie mediów oraz zaproszonych gości odbyło się uroczyste otwarcie Nabrzeży OPP i Mew. Zakończenie I etapu rozbudowy Nabrzeża Obrońców Poczty Polskiej polegało na przebudowie połowy długości Nabrzeża Obrońców Poczty Polskiej.

» czytaj dalej

 

30-10-2019

Na nowym budynku PJATK zawisła wiecha

Przy ul. Koszykowej w Warszawie powstaje nowy gmach Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Na zakończenie pierwszego etapu prac, 25 października, na budynku zawieszono wiechę. Generalnym wykonawcą jest Korporacja Budowlana DORACO, a projekt powstał w pracowni Chmielewski Skała Architekci.

» czytaj dalej

 

25-10-2019

Wiecha na budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży w Szczecinie

24 października, w obecności przedstawicieli Miasta Szczecin, Spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie, Generalnego Wykonawcy spółki Doraco PBG Stadion Szczecin, oraz przedstawicieli Pogoni Szczecin, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na powstającym budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży.
Dobre tempo prac oznacza, że budowa Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży zbliża się wielkimi krokami do finału. Nowo powstający budynek jest już w stanie surowym otwartym i wkrótce rozpoczną się w nim prace wykończeniowe.

» czytaj dalej

 

15-10-2019

DORACO wybuduje nowy pirs terminalu pasażerskiego w gdańskim Porcie Lotniczym

We wtorek, 15 października br. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy podpisał z Korporacją Budowlaną DORACO umowę na realizację rozbudowy terminalu pasażerskiego. W ramach tej inwestycji powstanie nowy pirs, stanowiący przedłużenie istniejącego terminalu T2 w kierunku zachodnim. Budowa ma potrwać 26 miesięcy.

» czytaj dalej