18-05-2018

Warszawski CEDET powrócił w nowej odsłonie

Kultowy warszawski budynek 17 maja br. został uroczyście otwarty dla mieszkańców! CEDET to inwestycja Immobel Poland. Za rewitalizację i rozbudowę słynnego budynku odpowiadała Korporacja Budowlana DORACO. Zgodnie z zamysłem inwestora, zbudowany w latach 50. XX wieku Centralny Dom Towarowy odzyskał swój pierwotny charakter.

» czytaj dalej

 

powrót

 

07-05-2018

Studenci zbudowali z DORACO dachy przyszłości

23 studentów wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska (kierunek budownictwo) Politechniki Gdańskiej wzięło udział w warsztacie organizowanym 26 i 27 kwietnia przez IAESTE i Korporację Budowlaną DORACO w ramach CaseWeek. Zespół, który stworzył najlepszą konstrukcję zadaszenia, ma szansę odbyć wakacyjny staż w DORACO.

» czytaj dalej

 

powrót

 

27-04-2018

Pola Nadziei w Ogrodach DORACO

W sobotę 21 kwietnia odbyła się kolejna edycja Pól Nadziei na Pomorzu – w ramach ogólnopolskiej zbiórki funduszy dla podopiecznych hospicjów. Tego dnia wolontariusze rozdawali charakterystyczne żółte żonkile przechodniom, którzy przekazali datek na akcję. Pracownicy DORACO dołączyli do wydarzenia. Uzbierali łącznie ponad 2400 złotych.

» czytaj dalej

 

powrót

 

24-04-2018

Studenci budownictwa zbudują konstrukcje pod okiem DORACO

W dniach 26-27 kwietnia br. 24 studentów budownictwa Politechniki Gdańskiej zaprojektuje, zbuduje i wykona próby obciążeniowe konstrukcji dachu. To wszystkie w ramach IAESTE CaseWeek, ogólnopolskich warsztatów inżynieryjnych, łączących środowiska akademickie i biznesowe. Efekty pracy studentów będzie można zobaczyć na dziedzińcu Politechniki Gdańskiej.

» czytaj dalej

 

powrót

 

20-04-2018

DORACO odrestauruje historyczną fortyfikację w Kołobrzegu

Reduta Morast w Kołobrzegu to zabytkowa fortyfikacja powstała w XVIII wieku na Wyspie Solnej. Wokół fortu znajduje się dodatkowo port jachtowy. Jest to jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych regionu, która jeszcze w tym roku odzyska historyczny blask. W środę, 18 kwietnia Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg podpisał umowę z Korporacją Budowlaną DORACO, w ramach której Generalny Wykonawca przeprowadzi prace konserwatorskie i restauratorskie.

» czytaj dalej

 

powrót