24-09-2014

Korporacja Budowlana DORACO generalnym wykonawcą dawnego CEDETU

W dniu 11 września 2014 r. została podpisana umowa z     deweloperem Immobel na  rewitalizację zabytkowego budynku   dawnego Centralnego Domu Towarowego (SMYK) w Warszawie. Konstrukcja zaprojektowanego kompleksu składać się będzie z dwóch  zintegrowanych łącznikiem części: zabytkowego, dawnego Domu Towarowego SMYK i    przebudowywanego budynku  biurowo – handlowego, mieszczącego się na przylegającej  działce  pomiędzy ulicami Kruczą i Bracką.  CEDET będzie jedenastokondygnacyjnym,  najwyższej klasy obiektem o funkcji usługowo – handlowo – biurowej o łącznej  powierzchni użytkowej prawie 30 000 m2. Bryła budynku zaprojektowana zgodnie z  wytycznymi konserwatorskimi, harmonijnie wkomponuje się w otoczenie, uwzględniając  kontekst historyczny, przestrzenny i funkcjonalny. Deweloperem jest IMMOBEL – jeden z najważniejszych graczy na rynku mieszkaniowym i komercyjnym w Belgii i Luxemburgu. Generalne wykonawstwo powierzono Korporacji Budowlanej DORACO.

 

 

powrót

 

28-05-2014

Właściciel Doraco otrzymał tytuł Biznesmena 25-lecia Pomorza.

W sobotę 24 maja 2014 r. , w gdańskim Dworze Artusa odbyła się gala finałowa dwudziestej edycji plebiscytu o tytuł "Biznesmena Roku" oraz dokonano nagrodzenia szóstki szefów firm uznanych na Pomorzu. Tytuł "Biznesmena 25-lecia Pomorza" otrzymał Właściciel firmy Doraco Andrzej Hass.

 

powrót

 

15-05-2014

Park Oliwski zyska nowe oblicze

Jeszcze w tym półroczu 2014 r. gotowy będzie kolejny etap realizowanej przez Korporację Budowlaną Doraco inwestycji, której celem jest odtworzenie znajdującej się od XVIII wieku w Parku Oliwskim zabudowy Folwarku Saltzmanna.

» czytaj dalej

 

powrót

 

09-01-2014

Gazele Biznesu 2013

Doraco w gronie Gazel Biznesu.

» czytaj dalej

 

powrót

 

17-12-2013

Podpisanie umowy na wykonanie Hali i Malarni dla fabryki fundamentów morskich farm wiatrowych

W dniu 16 grudnia 2013 r. została podpisana umowa z firmą Bilfinger Crist Offshore sp. z o.o. na wykonanie Hali produkcyjnej oraz Malarni w ramach inwestycji Budowa Zakładu Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych (fabryka fundamentów dla morskich farm wiatrowych) na wyspie Ostrów Brdowski w Szczecinie.

» czytaj dalej

 

powrót