03-06-2015

Wmurowanie kamienia węgielnego pod FORUM GDAŃSK

W dniu 2 czerwca 2015 r. wmurowano kamień węgielny pod budowę Forum Gdańsk, wielofunkcyjnego kompleksu z nowoczesną przestrzenią komercyjną i publiczną, który powstaje w Gdańsku w ramach rewitalizacji Targu Siennego i Targu Rakowego.

» czytaj dalej

 

powrót

 

25-05-2015

II etap budowy Zespołu Parkowego na terenie dawnego Folwarku Saltzmanna zakończony!

Korporacja Budowlana Doraco zakończyła II etap budowy Zespołu Parkowego na terenie dawnego Folwarku Saltzmanna. To kolejna realizacja Doraco, dedykowana Parkowi Oliwskiemu. Dla amatorów tego wyjątkowego miejsca – oznacza to jeszcze więcej nowo zagospodarowanych przyrodniczych zakątków.
Uroczystego przecięcia wstęgi, tym samym otwarcia dziedzińca Doraco dla spacerowiczów Parku Oliwskiego, dokonali: Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Prezes Stowarzyszenia Stara Oliwa Danuta Poczman oraz Właściciel Korporacji Budowlanej Doraco Andrzej Hass.

» czytaj dalej

 

powrót

 

02-03-2015

Zawisła wiecha nad Centrum Administracyjno – Usługowym „KOGA” w Gdańsku.

Budowa „Kogi” rozpoczęła się w połowie 2014 roku. Generalnym wykonawcą nowoczesnego biurowca jest Korporacja Budowlana DORACO Sp. Z. O.O. 

Biurowiec Koga jest odpowiedzią na sukcesywnie rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe w bliskim sąsiedztwie portu. 

Nowoczesna bryła i wnętrze zostały zaprojektowane i wykonane według bardzo wymagających kryteriów energooszczędności. Zastosowano innowacyjny system ogrzewania i chłodzenia oparty o pompy ciepła powietrze-powietrze z odzyskiem ciepła. Do podgrzewania ciepłej wody użytkowej wykorzystywane będzie ciepło odpadowe z procesu chłodzenia części biurowej.

 

 

 

powrót

 

28-01-2015

Doraco wybuduje układ drogowy na potrzeby funkcjonowania Forum Radunia w Gdańsku

Korporacja Budowlana Doraco pozyskała kontrakt na budowę układu drogowego w samym centrum Gdańska na potrzeby funkcjonowania nowej inwestycji centrum handlowego Forum Radunia. 

Projekt zakłada kompleksową przebudowę układu drogowego centrum Gdańska, w miejscu krzyżowania się najważniejszych szlaków komunikacyjnych miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie historycznego Głównego Miasta. Inwestycja obejmuje budowę nowej ulicy Nowe Podwale Grodzkie, przebudowy istniejących ulic oraz realizację kilku obiektów inżynierskich takich jak tunel dla pieszych od nowego przystanku SKM Śródmieście czy przebudowa wiaduktu Hucisko. Zrealizowany zostanie również integracyjny węzeł przesiadkowy, w sposób innowacyjny w Gdańsku zapewniający wygodne przesiadki pomiędzy tramwajem, autobusem oraz SKM. Budowa prowadzona będzie przy utrzymaniu ruchu ulicznego w jednym z najbardziej zatłoczonych rejonów Gdańska.

 

powrót

 

24-09-2014

Korporacja Budowlana DORACO generalnym wykonawcą dawnego CEDETU

W dniu 11 września 2014 r. została podpisana umowa z     deweloperem Immobel na  rewitalizację zabytkowego budynku   dawnego Centralnego Domu Towarowego (SMYK) w Warszawie. Konstrukcja zaprojektowanego kompleksu składać się będzie z dwóch  zintegrowanych łącznikiem części: zabytkowego, dawnego Domu Towarowego SMYK i    przebudowywanego budynku  biurowo – handlowego, mieszczącego się na przylegającej  działce  pomiędzy ulicami Kruczą i Bracką.  CEDET będzie jedenastokondygnacyjnym,  najwyższej klasy obiektem o funkcji usługowo – handlowo – biurowej o łącznej  powierzchni użytkowej prawie 30 000 m2. Bryła budynku zaprojektowana zgodnie z  wytycznymi konserwatorskimi, harmonijnie wkomponuje się w otoczenie, uwzględniając  kontekst historyczny, przestrzenny i funkcjonalny. Deweloperem jest IMMOBEL – jeden z najważniejszych graczy na rynku mieszkaniowym i komercyjnym w Belgii i Luxemburgu. Generalne wykonawstwo powierzono Korporacji Budowlanej DORACO.

 

 

powrót