13-03-2013

Nominacja do tytułu Mecenasa Kultury Gdańska za rok 2012 dla KB Doraco

Korporacja Budowlana Doraco zostala nominowana do tytułu Mecenasa Kultury Gdańska za rok 2012 za wsparcie finansowe udzielone Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Organowej w Oliwie.

Tytuł Mecenas Kultury Gdańska  to honorowe wyróżnienie przyznawane darczyńcom gdańskiej kultury.

Równorzędnie  z tytułem Mecensa Kultury Gdańska przyznawane się nagrody Splendor Gedanensis, honorujące twórców gdańskiej kultury.

» czytaj dalej

 

powrót

 

14-01-2013

Nowy Pirs Rudowy rezlizowany przez Korporację Budowlaną Doraco

W gdańskim porcie powstaje jeden z największych na Bałtyku terminali masowych. Warta 45mln euro inwestycja ma się zakończyć we wrześniu 2013. Pierwsze statki powinny pojawić się właśnie wtedy przy nowym Pirsie Rudowym. Wykonawcą inwestycji jest firma DORACO.

4-5 milionów ton ma wynieść przeładunek Portu Północnego w 2014 roku. Dzięki nowemu terminalowi ładunki takie jak węgiel, kruszywo czy rudę można będzie na wielką skalę już nie tylkio eksportować ale także importować.

» czytaj dalej

 

powrót

 

31-12-2012

Modernizacja budynku "Akwarium" (G-330) dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Dawny biurowiec Stoczni Gdynia, nazywany przez stoczniowców "akwarium", przeszedł gruntowną modernizację. Teraz swoje biura urządzają w nim firmy, które działają na postoczniowych terenach. Otwarcie nowych pomieszczeń już w styczniu.

Wykonawcą robót, które trwały blisko rok, była Korporacja Budowlana "Doraco". Dzięki nim powstały w latach 60. dziesięciopiętrowy budynek dyrekcji Stoczni Gdynia (wcześniej im. Komuny Paryskiej) jest dziś supernowoczesnym biurowcem klasy A o łącznej powierzchni użytkowej 10 tys. m kw.

 

» czytaj dalej

 

powrót

 

27-12-2012

Multicentrum Victoria

Dziś (27.12.12) na budowie Multicentrum Victoria wylano pierwsze metry sześcienne masy betonowej. Trafiły do szalunków na fundamenty przyszłej galerii handlowej, którą gdańska firma Doraco ma wybudować do końca marca 2014 roku.

» czytaj dalej

 

powrót