19-12-2012

Modernizacja i rozbudowa budynku Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Modernizacja budynku opiera się na rewitalizacji już istniejącej substancji budowlanej. Budynek po remoncie będzie się składał – jak dotąd – z czterech kondygnacji: parteru wyposażonego w pomieszczenia konferencyjne oraz dwóch pięter i strychu (który zostanie przekształcony w użytkowy) z przeznaczeniem na biura, w których pracować będzie prawie 60 osób (kubatura powierzchni biurowej to 1527m2). W zmodernizowanym budynku zostanie przywrócony pierwotny, przedwojenny ład elewacji frontowej, z wejściem od strony ulicy, oraz funkcjonować będzie oryginalna lastrykowa klatka schodowa.

» czytaj dalej

 

powrót

 

26-10-2012

Rozpoczęła się największa inwestycja w historii gminy Trzebiatów

W inauguracji inwestycji udział wziął m.in. Kazimierz Plocke - wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ryszard Mićko - wicewojewoda zachodniopomorski, Anna Mieczkowska - wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, a także Poseł na Sejm Konstanty Oświęcimski oraz przedstawiciele samorządu lokalnego i Urzędu Morskiego w Szczecinie.

» czytaj dalej

 

powrót

 

14-09-2012

Uroczyste otwarcie Zakładu Utylizacji Odpadów Stary Las

27 sierpnia uroczyście otwarto Zakład Utylizacji Odpadów Stary Las. Korporacja Budowlana Doraco była Generalnym Wykonawcą obiektu.

Budowa zakładu Stary Las była największą inwestycją na terenie Powiatu Starogard Gdański oraz Gminy Starogard Gdański, w budowę zakładu utylizacji zaangażowanych było 21 samorządów z Województwa Pomorskiego.

 

» czytaj dalej

 

powrót

 

12-09-2012

Rozmowa w Radio Gdańsk na temat kondycji polskiego budownictwa w kontekście pomorza.

Rozmowa w Radio Gdańsk na temat kondycji polskiego budownictwa w kontekście pomorza z Andżeliką Cieślowską - Prezesem Korporacji Budowlanej DORACO i Piotrem Ciechowiczem - wiceprezesem Agencji Rozwoju Pomorza.

» czytaj dalej

 

powrót

 

12-06-2012

Wmurowano Kamień Węgielny pod budowę nowego Terminala Masowego

W poniedziałek 11 czerwca 2012 r. wmurowano Kamień Węgielny pod budowę nowego Terminala Masowego na terenie Rudoportu w Porcie Morskim Gdańsk.

Jest to największa inwestycja na terenie ZMP Gdańsk od czasu powstanie terminala kontenerowego DCT.

» czytaj dalej

 

powrót