24-11-2011

Przekazanie obrazu Peetera Danckersa de Rij

Portret młodego mężczyzny namalowany około 1640 roku został przekazany Muzeum jako wieloletni depozyt przez Korporację Budowlaną DORACO Spółkę z o.o.

Portrety Peetera Danckersa de Rij są znakomitym uzupełnieniem ekspozycji muzealnej. Ze względu na swoją wielką artystyczną klasę i ogromne znaczenie artysty w historii nie tylko gdańskiego malarstwa, ale również polskiego malarstwa barokowego eksponowanie tych dzieł umożliwi pełniejszą prezentację sztuki gdańskiej XVII wieku i zarazem kulturowego portretu samego miasta.

Peeter Danckers de Rij, pochodzący z Holandii, byl uznanym portrecistą. Artysta został sprowadzony do Polski przez króla Władysława IV Wazę ok. 1635 r. jako portrecista i dekorator najprawdopodobniej w związku z przygotowaniami do ślubu monarchy z Cecylią Renatą Habsburżanką.

» czytaj dalej

 

powrót

 

21-11-2011

20 lat Korporacji Budowlanej DORACO

Gościem specjalnym uroczystości był pierwszy Prezydent wolnej Polski Lech Wałęsa, który wygłosił przemówienie do zebranych Gości, w Gali Doraco uczestniczyli także Wiceminister Infrastruktury Pani Anna Wypych-Namiotko, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz wraz z małżonką wiceprezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu a także pan Lech Grombala Wójt Gminy Kolbudy.

» czytaj dalej

 

powrót

 

21-11-2011

„Przebudowa ujscia Wisły" - podpisanie umowy na roboty budowlane

W dniu 18.11.2011r., w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, została podpisana umowa na zadanie "Przebudowa ujścia Wisły" z wykonawcą robót budowlanych - firma Korporacja Budowlana „DORACO” Sp. z o.o.

» czytaj dalej

 

powrót

 

14-10-2011

Port Mrzeżyno

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę i modernizację infrastruktury portowej Gminy Trzebiatów, którą zarządza gminna jednostka budżetowa Zarząd Portu Morskiego Mrzeżyno. W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja nabrzeży portowych o łącznej długości 429 metrów, które zostaną wyposażone w punkty poboru wody i energii elektrycznej. Dodatkowo wybudowane będą: basen remontowy wraz z budynkiem warsztatowym i slipem do obsługi jednostek rybackich stacjonujących w porcie, budynek Bezpośredniej Sprzedaży Ryb z magazynem, chłodnią i wytwornicą lodu.

» czytaj dalej

 

powrót

 

12-10-2011

Podpisanie umowy na przebudowę terminala T1

Budynek musi zostać przebudowany, ponieważ odloty krajowe oraz te do strefy Schengen przejdą do budowanego obecnie przez konsorcjum Budimex-Doraco terminalu T2 (ma być gotowy na wiosnę 2012 roku).

W T1 zajdą więc spore zmiany. Na pierwszym piętrze będą odloty non-Schengen. Ponieważ znajdować się tam będą pasażerowie po kontroli bezpieczeństwa wylatujący do krajów spoza strefy Schengen, trzeba tę kondygnację odciąć od parteru. A całą powierzchnię dolnej kondygnacji zajmie duża hala przylotów. Trzeba więc wyburzyć wiele pomieszczeń.

» czytaj dalej

 

powrót