14-10-2011

Port Mrzeżyno

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę i modernizację infrastruktury portowej Gminy Trzebiatów, którą zarządza gminna jednostka budżetowa Zarząd Portu Morskiego Mrzeżyno. W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja nabrzeży portowych o łącznej długości 429 metrów, które zostaną wyposażone w punkty poboru wody i energii elektrycznej. Dodatkowo wybudowane będą: basen remontowy wraz z budynkiem warsztatowym i slipem do obsługi jednostek rybackich stacjonujących w porcie, budynek Bezpośredniej Sprzedaży Ryb z magazynem, chłodnią i wytwornicą lodu.

» czytaj dalej

 

powrót

 

12-10-2011

Podpisanie umowy na przebudowę terminala T1

Budynek musi zostać przebudowany, ponieważ odloty krajowe oraz te do strefy Schengen przejdą do budowanego obecnie przez konsorcjum Budimex-Doraco terminalu T2 (ma być gotowy na wiosnę 2012 roku).

W T1 zajdą więc spore zmiany. Na pierwszym piętrze będą odloty non-Schengen. Ponieważ znajdować się tam będą pasażerowie po kontroli bezpieczeństwa wylatujący do krajów spoza strefy Schengen, trzeba tę kondygnację odciąć od parteru. A całą powierzchnię dolnej kondygnacji zajmie duża hala przylotów. Trzeba więc wyburzyć wiele pomieszczeń.

» czytaj dalej

 

powrót

 

26-09-2011

AmberExpo

Korporacja Budowlana Doraco rozpoczęła budowę nowego centrum wystawienniczo-kongresowego w marcu 2011 roku. Nowa siedziba Międzynarodowych Targów Gdańskich zlokalizowana jest w Gdańsku Letnicy w bezpośrednim sąsiedztwie PGE Arena Gdańsk.

Projekt zakłada budowę hali wystawienniczej o łącznej powierzchni 12 000 m² z możliwością podziału na trzy osobne hale oraz sześciokondygnacyjnego budynku biurowego. Powstaną także: Centrum konferencyjne z salami mogącymi pomieścić 1 130 osób (największa 600 osób), centrum prasowe oraz restauracja i bar.

 

» czytaj dalej

 

powrót