10-07-2017

Pierwszy w Trójmieście ogród z elementami sensorycznymi powstał w Gdańsku Oliwie!

W ubiegłą niedzielę, 9 lipca, Korporacja Budowlana Doraco uroczyście otworzyła pierwszy w Trójmieście ogród z elementami sensorycznymi.

- Cieszę się, że prywatni przedsiębiorcy w Gdańsku dzielą się swoim kapitałem ze społecznością lokalną - mówił podczas uroczystego otwarcia Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska. Poza prezydentem, na otwarciu pojawili się również wiceprezydenci miasta - Piotr Grzelak i Wiesław Bielawski oraz kilkuset gości, którzy zgromadzili się na terenie parku nad Stawem Młyńskim w Oliwie.

fot. Doraco. Na zdjęciu od lewej: Poseł Małgorzata Chmiel, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Prezes Zarządu Korporacji Budowlanej Doraco Andżelika Cieślowska

fot. Doraco


W dniu otwarcia na gości odwiedzających ogród czekało mnóstwo atrakcji:

  • zagadki sensoryczne
  • lody przygotowywane na żywo przy pomocy ciekłego azotu
  • zwiedzanie ogrodu
  • ogromne bańki mydlane
  • towarzystwo szczudlarzy

fot. Doraco

fot. Doraco

Korzystanie z ogrodu z elementami sensorycznymi wpływa korzystnie na integrację sensoryczną, pozwalającą segregować, porządkować i łączyć pojedyncze bodźce w pełne funkcje mózgu. Zrównoważenie tych funkcji pozwala motoryce ciała na harmonijne dostosowywanie się do otoczenia, a umysłowi na sprawne przyswajanie informacji. Integracja sensoryczna wpływa również pozytywnie na koordynację pracy ciała i może być wsparciem w rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

fot. Doraco

fot. Doraco

fot. Doraco


Ogród z elementami sensorycznymi powstał z inicjatywy i ze środków Korporacji Budowlanej Doraco z okazji jubileuszu 25-lecia firmy i 90. rocznicy włączenia Oliwy do Gdańska.

Serdecznie zapraszamy na spacery!

 

 

powrót