Budowa budynku biurowego ETERNUM w Gdańsku

Korporacja Budowlana Doraco została generalnym wykonawcą budynku biurowego, który powstanie tuż obok Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Obiekt, którego inwestorem jest powiązana z RWS Investment Group spółka Eternum, zgodnie z planem na zostać oddany do użytku wiosną 2019 roku.

Powstający przy skrzyżowaniu ul. Jaracza i Nowomiejskiej budynek będzie miał 8 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną, gdzie powstaną miejsca parkingowe. Łączna powierzchnia całkowita wyniesie blisko 7000 m2. W parterze budynku powstaną lokale usługowe, dostępne bezpośrednio z ulicy, a pozostałe kondygnacje zostaną przeznaczone na powierzchnie biurowe. Całość będzie spełniać wymogi dla budynków biurowych klasy A i będzie certyfikowana w systemie BREEAM (standard dotyczący najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków) na poziomie bardzo dobrym.

Budynek będzie się wyróżniał ciekawą architekturą, inspirowaną surowym, industrialnym klimatem dawnej Stoczni Gdańskiej. Teren, na którym powstaje, nazywany Młodym Miastem, to nowa dzielnica powstająca na rewitalizowanych terenach postoczniowych. W przyszłości ma to być nowoczesna wielofunkcyjna przestrzeń miejska, na której znajdą się zarówno budynki mieszkalne, jak i biurowce, hotele, restauracje, uzupełnione terenami spacerowymi.