Hotel Park w Szczecinie

Park Hotel położony w atrakcyjnej lokalizacji, w sercu biznesowego i turystycznego centrum Szczecina, w Parku im. Stefana Żeromskiego. Zabytkowy charakter obiektu w połączeniu z nowoczesnym i ekskluzywnym wyposażeniem tworzy kameralny klimat zapewniając równocześnie wielofunkcyjność zadań.

 

 

Wszystkie z 31 luksusowych pokoi, a także apartament posiadają stylowe umeblowanie, wyposażone są w sejfy oraz łącza internetowe. Dobudowane skrzydło posiada dodatkowo sale konferencyjne na 20 i 77 osób oraz zaawansowane centrum SPA złożone z basenu, sauny, jacuzzi oraz sali fitness.

Hotel zbudowano na bazie pierwotnego obiektu czyli kawiarni parkowej powstałej w 1905 roku, blisko sto lat od otwarcia jednego z najpiękniejszych szczecińskich parków. Park utworzono w 1810 na przedpolach Fortu Leopolda i Wilhelma, z inicjatywy Towarzystwa Upiększania Miasta, na bazie najstarszych okolicznych dębów. Sprowadzono też m.in. buki, wiązy, graby, cisy i drzewa kasztanowca jadalnego, całość zaaranżowano wg modelu francuskiego. Charakter zarówno wnętrza, fasady i bryły hotelu doskonale harmonizuje z otaczającym ekosystemem zespołu parkowego. Dzisiejszy szlachetny i dyskretny komfort przywołuje czasy dawnej epokowej świetności.

Powierzchnia użytkowa: 1 594 m2
Kubatura: 5 052,2 m³
Powierzchnia zabudowy: 1 124 m2
Koszt inwestycji / modernizacji: 18 225 000 zł netto

Czas realizacji: 09.05.2005 - 31.03.2006