Częściowe zamknięcie przejścia podziemnego pod ul. Wały Jagiellońskie

W związku z modernizacją infrastruktury wokół powstającego w centrum miasta Forum Gdańsk, od 10 sierpnia 2015 r. zostanie częściowo zamknięty tunel dla pieszych pod ul. Wały Jagiellońskie. Będzie nim można nadal przechodzić od strony Bramy Wyżynnej do przystanków tramwajowych pośrodku ulicy, ale od strony Targu Rakowego przejście zostanie zamknięte. Jest to konieczne ze względu na potrzebę przedłużenia żelbetowej płyty przykrywającej tunel. Zmodernizowane przejście podziemne zostanie ponownie otwarte po ukończeniu budowy Forum Gdańsk, w 2017 roku.

 

Częściowe zamknięcie tunelu oznacza, że piesi powinni od 10 sierpnia korzystać z przejścia przez ul. Wały Jagiellońskie na skrzyżowaniu ze światłami przy ul. Hucisko. Dotyczy to również pasażerów autobusów jadących w kierunku al. Armii Krajowej, którzy na wysokości Bramy Wyżynnej chcieliby przesiąść się w tramwaj, lub odwrotnie. Aby skrócić drogę pasażerom, przystanek autobusowy przy ul. Wały Jagiellońskie od strony Targu Rakowego został przesunięty bliżej przejścia przy ul. Hucisko.

 

Przy tunelu oraz w najbliższej okolicy ustawione zostały tablice informacyjne dla pieszych.

 

Kupcy prowadzący punkty handlowe w przejściu nadal tam pozostaną – niektóre stoiska zostaną tylko przesunięte bliżej wyjść do przystanków tramwajowych.

 

Staramy się tak planować inwestycję, aby utrudnienia związane z budową były możliwie najmniejsze. Wierzę, że efekty naszej inwestycji – nowocześnie zagospodarowana przestrzeń w centrum miasta i zmodernizowana infrastruktura drogowa – zrekompensują mieszkańcom obecne niedogodności”, powiedział Tomasz Matusiak, pełnomocnik spółki Forum Gdańsk.

mapka