Kolejny etap realizacji warstwy ścieralnej w centrum Gdańska

W najbliższy weekend planowane jest wykonywanie ostatniej warstwy nawierzchni drogowej, tzw. warstwy ścieralnej, w obrębie skrzyżowania ulic Okopowej i Toruńskiej oraz Węzła Unii Europejskiej. W związku z tym w piątek, 15 września około godziny 19:00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu kołowego w centrum Gdańska.

Kierowcy jadący od stacji kolejowej Gdańsk Główny nie będą mogli skręcić z ul. Okopowej w Toruńską ani dostać się od tej strony do Urzędu Wojewódzkiego – objazd poprowadzony będzie przez ulice Podwale Przedmiejskie i Żabi Kruk. Nie będą też mogli skręcić w prawo w al. Armii Krajowej, więc zalecany będzie objazd przez rondo Ofiar Katynia i ul. 3 Maja. Natomiast wyjazd z ul. Toruńskiej w Okopową będzie możliwy tylko w kierunku stacji Gdańsk Główny.

Jadąc al. Armii Krajowej w dół, od strony obwodnicy Trójmiasta, na Węźle Unii Europejskiej będzie można pojechać tylko na wprost, czyli w ul. Podwale Przedmiejskie. Zamknięty będzie zjazd w stronę Pruszcza Gdańskiego oraz stacji Gdańsk Główny. Osobom jadącym do Pruszcza Gdańskiego zalecamy przejazd Podwalem Przedmiejskim, wykonanie nawrotki na wysokości ul. Chmielnej, a następnie skręt w prawo w Okopową i nawrotkę na węźle Hucisko (skręt z Podwala Przedmiejskiego w lewo, w stronę Pruszcza Gdańskiego również będzie niemożliwy). Natomiast kierowcy udający się w kierunku stacji Gdańsk Główny mogą przejechać Podwalem Przedmiejskim, robiąc nawrotkę na wysokości ul. Chmielnej i skręcając w ul. Okopową lub pojechać ul. 3 Maja.

Prace potrwają najpóźniej do poniedziałku, 18 września do godziny 5:00 rano. Harmonogram robót może ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych.