Remont ul. Okopowej od 26 czerwca - objazdy

Z początkiem okresu wakacyjnego, w niedzielę 26 czerwca, ok. godz. 5:00 rano, zostanie zamknięty odcinek ul. Okopowej – prawoskręt w al. Armii Krajowej.

Kierowcy jadący od strony Wrzeszcza, ul. ks. Popiełuszki, Wałów Piastowskiech i ul. Rajskiej, a chcący dojechać na Chełm aleją Armii Krajowej, powinni już na wysokości Bramy Oliwskiej kierować się w ul. 3 Maja.

Podróżujący od Głównego Miasta lub Dworca Głównego będą mogli skorzystać z przejazdu przez ul. Hucisko, a następnie skręcić w lewo w ul. 3 Maja (obecny zakaz skrętu w lewo zostanie czasowo zniesiony).

W tym samym czasie zostaną też wprowadzone zmiany na Węźle Unii Europejskiej (na kierunku Podwale Przedmiejskie – Armii Krajowej). Główna zmiana polegała będzie na zlikwidowaniu skrętu w lewo z Podwala Przedmiejskiego w ul. Okopową w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Objazd będzie wyznaczony zawrotką na Wałach Jagiellońskich przez Węzeł Hucisko.

Zmiany w kursowaniu tramwaju linii nr 2
Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, od soboty 25 czerwca wyłączone w obu kierunkach z ruchu szynowego zostanie torowisko tramwajowe w ciągu ul. 3 Maja, na odcinku od skrzyżowania z al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Hucisko. Tym samym wszystkie wariantowe kursy linii tramwajowej 2, realizowane w dni powszednie w godzinach porannych w kierunku Łostowic przez ul. 3 Maja, zostaną zrealizowane trasą:... – Zwycięstwa – Błędnik – Podwale Grodzkie (Dworzec Główny) – Wały Jagiellońskie (Brama Wyżynna) – Armii Krajowej – i dalej po stałej trasie. Termin przywrócenia ruchu tramwajowego na tym odcinku zostanie podany odrębnym komunikatem.

Zmiana w kursowaniu autobusu nocnego N13
Natomiast, od nocy 26/27 czerwca 2016 r. autobusy linii nocnej N13 jadące w kierunku krańca „Olimpijska”, od przystanku „Dworzec Główny” do przystanku „Pohulanka (n/ż)” [1249] pojadą zgodnie z obowiązującą tymczasową organizacją ruchu ulicami:... - Wały Jagiellońskie – Hucisko – 3 Maja – Armii Krajowej i dalej po stałej trasie (w kierunku „Żabianka SKM” trasa bez zmian). Na czas zmienionej organizacji ruchu nie będzie obsługiwany czasowo przez linię N13 przystanek „Brama Wyżynna” [1033]. W zamian, na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek „Hucisko” [1025].

Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie przez okres około 7 tygodni.