Korporacja Budowlana DORACO zrealizowała budynek biurowy ETERNUM, znajdujący się tuż obok Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Inwestorem obiektu jest powiązana z RWS Investment Group spółka Eternum.

Budynek ma 8 kondygnacji naziemnych i jedną podziemną z miejscami parkingowymi. Łączna powierzchnia całkowita wynosi blisko 7000 m2. Parter budynku przeznaczony został na lokale usługowe, dostępne bezpośrednio z ulicy, a pozostałe kondygnacje stanowią powierzchnie biurowe. Całość spełnia wymogi dla budynków biurowych klasy A i będzie certyfikowana w systemie BREEAM (standard dotyczący najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków) na poziomie bardzo dobrym.

Budynek wyróżnia się ciekawą architekturą, inspirowaną surowym, industrialnym klimatem dawnej Stoczni Gdańskiej. Teren, na którym powstał, nazywany Młodym Miastem, to nowa dzielnica powstająca na rewitalizowanych terenach postoczniowych. W przyszłości ma to być nowoczesna wielofunkcyjna przestrzeń miejska, na której znajdą się zarówno budynki mieszkalne, jak i biurowce, hotele, restauracje, uzupełnione terenami spacerowymi.