Modernizacja budynku opierała się na rozbudowie i rewitalizacji już istniejącej substancji budowlanej – budynku z lat 30 ubiegłego wieku. Budynek po remoncie składa się z czterech kondygnacji: parteru wyposażonego w pomieszczenia konferencyjne oraz dwóch pięter i strychu (który został przekształcony na użytkowy) z przeznaczeniem na biura.

W zmodernizowanym budynku został przywrócony pierwotny, przedwojenny ład elewacji frontowej, z wejściem od strony ulicy, wraz z oryginalną lastrykową klatką schodową. Zrewitalizowany budynek został wyposażony w nowoczesne ekologiczne rozwiązania technologiczne, m.in. w system racjonalnego gospodarowania wodą, ściekami i energią elektryczną. O atrakcyjności nieruchomości stanowi „żywa fasada”, czyli pionowy ogród zainstalowany na frontowej elewacji.

Rozwiązania ekologiczne:

  • oszczędzanie energii – dzienne światło: stworzenie wewnętrznego atrium biegnącego przez wszystkie naziemne kondygnacje, które ma doprowadzać światło naturalne do wnętrza budynku; światło dzienne będzie także dochodzić do garaży, w których zostanie zastosowany system świetlików,
    oszczędzanie wody – woda deszczowa oraz woda z umywalek (tzw. „szara woda”) będzie magazynowana w zbiorniku retencyjnym i następnie wykorzystywana do spłukiwania toalet,
    pełna segregacja odpadów – odpady organiczne, po odpowiednim przetworzeniu, zostaną wykorzystane do nawożenia ogrodu przy budynku.

O montażu zielonej ściany na budynku biurowca FNP można przeczytać w artykule opublikowanym na stronie Muratorplus

Więcej o projekcie architektonicznym na stronie pracowni FAAB Architektura Adam Białobrzeski | Adam Figurski