Zabytkowy budynek dawnego Centralnego Domu Towarowego (SMYK) jest jedenastokondygnacyjnym, najwyższej klasy obiektem o funkcji usługowo – handlowo – biurowej o łącznej powierzchni użytkowej prawie 30 000 m2. Deweloperem jest IMMOBEL Poland Sp. z o.o. – jeden z najważniejszych graczy na rynku mieszkaniowym i komercyjnym w Belgii i Luxemburgu. Generalne wykonawstwo powierzono Korporacji Budowlanej DORACO.

Przebudowany i rozbudowany CEDET (dawniej CDT – Centralny Dom Towarowy) mieści się w centrum Warszawy u zbiegu ulicy Kruczej, al. Jerozolimskich i Brackiej. Dzięki twórczej wizji uznanych architektów: Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego, wszedł do kanonu architektury europejskiego modernizmu.

Konstrukcja zaprojektowanego kompleksu składa się z dwóch zintegrowanych łącznikiem części: zabytkowego, dawnego Domu Towarowego SMYK i przebudowywanego budynku biurowo – handlowego, mieszczącego się na przylegającej działce pomiędzy ulicami Kruczą i Bracką. Zabytkowa część budynku, z bardzo charakterystyczną formą dachu, kominów i elewacją, pozostała zasadniczo niezmieniona w stosunku do oryginału. Nowe elementy stanowią: wewnętrzne atrium oraz pawilony wokół klatek schodowych. Elewacje zabytkowego budynku zostały zrekonstruowane zgodnie z jego najbardziej spektakularnym wyglądem – sprzed pożaru budynku w 1975 roku. Nowa część budynku, powstała u zbiegu ulic Brackiej i Kruczej jest nowoczesną konstrukcją, korespondującą wizualnie z odrestaurowanym CEDETem.

Budynek składa się z 11 kondygnacji, z których 7 stanowią nadziemne – o łącznej powierzchni użytkowej 18 460 m2, zaś 4 pozostałe podziemne zajmują 10 930 m2 powierzchni użytkowej.

Biurowiec spełnia najwyższe standardy dla biur klasy A+. Energooszczędne rozwiązania, m.in. w zakresie wentylacji i klimatyzacji znalazły swoje potwierdzenie w planowanym do uzyskania certyfikacie BREEAM na poziomie Excellent.