Park Hotel położony jest w atrakcyjnej lokalizacji, w sercu biznesowego i turystycznego centrum Szczecina, w Parku im. Stefana Żeromskiego. Zabytkowy charakter obiektu w połączeniu z nowoczesnym i ekskluzywnym wyposażeniem tworzy kameralny klimat zapewniając równocześnie wielofunkcyjność zadań. Wszystkie z 31 luksusowych pokoi, a także apartament posiadają stylowe umeblowanie, wyposażone są w sejfy oraz łącza internetowe. Dobudowane skrzydło posiada dodatkowo sale konferencyjne na 20 i 77 osób oraz zaawansowane centrum SPA złożone z basenu, sauny, jacuzzi oraz sali fitness.

Hotel zbudowano na bazie pierwotnego obiektu czyli kawiarni parkowej powstałej w 1905 roku, blisko sto lat od otwarcia jednego z najpiękniejszych szczecińskich parków. Park utworzono w 1810 r.na przedpolach Fortu Leopolda i Wilhelma, z inicjatywy Towarzystwa Upiększania Miasta, na bazie najstarszych okolicznych dębów. Sprowadzono też m.in. buki, wiązy, graby, cisy i drzewa kasztanowca jadalnego, całość zaaranżowano wg modelu francuskiego.

Charakter zarówno wnętrza, jak i fasady oraz bryły hotelu, doskonale harmonizuje z otaczającym ekosystemem zespołu parkowego. Dzisiejszy szlachetny i dyskretny komfort przywołuje czasy dawnej epokowej świetności.