Remont i adaptacja spichlerza „Nowa Pakownia” w Gdańsku na luksusowy hotel typu boutique. Zakres prac obejmował rewitalizację budynku w tym roboty budowlane wykończeniowe, roboty instalacyjne, roboty elewacyjne i kamieniarskie.

XVIII w. spichlerz „Nowa Pakownia” znajduje się w samym centrum Gdańska przy ul. Szafarnia i jest obiektem wolnostojącym, murowanym, założonym na rzucie prostokąta, bez podpiwniczenia, siedmiokondygnacyjnym (w tym dwie kondygnacje w przestrzeni dachu). Przykryty dachem dwuspadowym o pokryciu dachówką ceramiczna esówką o kalenicy równoległej do ul. Szafarnia. We wnętrzu zachowała się pierwotna konstrukcja, którą tworzą słupy, podciągi oraz belki nośne „nagich” stropów. Elewacje pozostawione w surowej cegle. Okna zwieńczone łękami odcinkowymi, w elewacji wschodniej i zachodniej znajdują się wrota umożliwiające wjazd do wnętrza. Do elewacji wschodniej przylegają wzniesione w XIX wieku parterowe przybudówki bez podpiwniczenia.

Hotel posiada 89 miejsc noclegowych a restauracja 223 miejsca konsumpcyjne. W hotelu znajduje się minibrowar serwujący własne piwo – Brovarnia.


fot. DORACO