Początek historii

Ambicja, intuicja oraz odwaga jednego człowieka sprawiły, że w grudniu 1991 roku zaczęła się pisać historia DORACO. Pod koniec przełomowego dla naszego kraju roku, Andrzej Hass, bo o nim mowa, założył własną spółkę budowlaną. Jako jedyny właściciel rozpoczął drogę wyznaczoną wizją dynamicznego biznesu w wolnej Polsce. Spółka rozszerzyła wachlarz usług i zbudowała zespół najlepszych na rynku ekspertów. Pod opieką doskonałych managerów rośnie w siłę do dziś.

Dowiedz się więcej o Hass Holding
1991
historyTwoImg

Nazwa firmy DORACO jest połączeniem pierwszych 
sylab trzech łacińskich terminów.

 

Ta nazwa trafnie oddaje charakter firmy, która stale i z rozsądkiem 
pokonuje przeciwności i niewiarę w możliwość odniesienia sukcesu.

Dynamiczny rozwój

„Jeżeli nie rozwijasz się, cofasz się”. Według tej dewizy rozwija

się i działa DORACO. Coraz większe, bardziej złożone i wymagające dużej odpowiedzialności projektowej i finansowej realizacje prowadzą spółkę i jej zespół do wyznaczonego celu. Wyzwania są naszym paliwem do coraz bardziej efektywnego działania. Zamówienia o wielomilionowej wartości pozwalają firmie zatrudniać ekspertów w kilku lokalizacjach w Polsce.

W latach 1993-1994 DORACO zrealizowało między innymi elewator zbożowy w Porcie Gdynia, kolektor sanitarny w Gdańsku Morenie oraz oczyszczalnię w Tczewie.

1993-2003

Szacunek i miłość do historii

Wyjątkową realizacją była też renowacja zabytkowego Dworku Saltzmanna w Gdańsku, w którym obecnie DORACO ma swoją główną siedzibę. Teren wokół budynku został udostępniony dla zwiedzających, a odtworzone ogrody w stylu angielskim i francuskim odwiedzane są przez tysiące osób rocznie – mieszkańców i turystów. 


 

Specjalizacja DORACO w dziedzinie renowacji potwierdzona została też wygranymi w przetargach na modernizację takich budynków jak SMYK, Marszałkowska, BGK czy Sinfonia Varsovia w Warszawie.

 

Projekty międzynarodowe

DORACO zarządza kontraktami, pełni rolę generalnego wykonawcy, lidera konsorcjów, jest też partnerem wielu międzynarodowych firm budowlanych. Potrafi realizować duże kontrakty zarówno samodzielnie, jak też współpracując w dużych zespołach. Szczególnie przy międzynarodowych przedsięwzięciach – na przykład przy budowie falochronu dla powstającego portu LNG w Świnoujściu.

 

Ponadto posiada Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej oraz jest wpisane do systemu SAM.gov (System for Award Management), co umożliwia realizację kontraktów militarnych dla rządu USA, w tym bazy rakietowej w Redzikowie na Pomorzu.

obraz (1)

Rzetelny partner i obywatel

Od początku działalności DORACO nie ma opóźnień w płaceniu zobowiązań finansowych, w tym na rzecz państwa. Dzięki wiarygodności finansowej i jakości świadczonych usług, współpracę ze spółką cenią sobie nie tylko inwestorzy, ale też podwykonawcy i współpracownicy.

Z troską o ludzi i lokalną społeczność

Troska o ludzi i miejsca jest głęboko zakorzeniona w DNA DORACO. Świadczy o tym miejsce, w którym mieści się firma – ogród Doraco, odbudowany według planów z XVII wieku, a także fundacja Magdaleny, której nadrzędnym celem jest niesienie pomocy pracownikom i ich rodzinom w przypadku trudnych losowych sytuacji.


 

Troska DORACO wychodzi także poza granice własnego podwórka. Firma angażuje się w życie lokalnej społeczności, a w trudnych czasach pandemii wspierało szpital, by rok później skupić się na pomocy uciekającym od wojny Ukraińcom. Obecnie trwają prace nad usystematyzowaniem działań społecznych firmy w spójnej strategii ESG.

Nowocześni i profesjonalni

Zespół DORACO przywiązuje ogromną wagę do profesjonalizacji działalności na każdym etapie współpracy z podwykonawcami czy partnerami biznesowymi, a obserwacja trendów, uważność na potrzeby rynku i elastyczne podejście w procesie inwestycyjnym nadają działaniom DORACO proaktywną formę funkcjonowania.

 

Myślimy perspektywicznie i odważnie. Zbudowaliśmy zasobny bank ziemi, który zasila nasze działania deweloperskie i stanowi gwarancję stabilizacji finansowej realizowanych przez DORACO projektów. Efekt? W ciągu 30 lat działalności, przychody DORACO wzrosły prawie czterdziestokrotnie, przekraczając w 2023 roku kwotę 640 mln zł.

Jesteśmy częścią Hass Holding

Jesteśmy częścią rodzinnego holdingu z bogatymi tradycjami i ugruntowaną pozycją  na międzynarodowym rynku.

Dowiedz się więcej o Hass Holding
Zostańmy w kontakcie!
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Skontaktuj się z nami
Wierzymy w siłę zespołu
Dołącz do nas!
Kariera