Wróć do wszystkich realizacji

Budynek hali zdjęciowej na terenie Zakładu Telewizji Polskiej SA 

Kategoria
Obiekty użyteczności publicznej
Obiekty użyteczności publicznej
Data realizacji:
2024
Miasto:
Warszawa 
Inwestor:
Telewizja Polska SA 

Projekt pięciokondygnacyjnej hali realizowano w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. W efekcie prac, obok charakterystycznej wieży Babel przy budynku TVP, w ciągu trzech lat powstała nowoczesna hala zdjęciowa o powierzchni 21 000 m2. 

 

Nowa hala TVP to projekt innowacyjny w skali Polski. W budynku zastosowano inteligentne rozwiązania i systemy SMART, które zapewniają optymalne zarządzanie energią, oświetleniem i temperaturą. W hali działa również system BMS, pozwalający w czasie rzeczywistym monitorować i kierować wszystkimi systemami sterowania na całej powierzchni jednocześnie. Przestrzeń przystosowano do potrzeb najnowocześniejszych produkcji, opartych na rozszerzonej rzeczywistości (XR) i sztucznej inteligencji. Na elewacji znajduje się narożny ekran LED o powierzchni ponad 300 m2, który pozwala transmitować programy i wyświetlać projekcje 3D.

 

Całość dopełnia ekologiczny zielony dach, na którym można nie tylko zasadzić i uprawiać rośliny, lecz także retencjonować wodę deszczową oraz zmniejszyć zużycie energii na chłodzenie latem. Miejsce to może służyć TVP również jako studio plenerowe. Budynek został zaprojektowany przez biuro PIG Architekci z uwzględnieniem wszelkich wymaganych norm konstrukcyjnych i technicznych w tego typu obiektach.

Więcej realizacji w kategorii Obiekty użyteczności publicznej
Przejdź do wszystkich realizacji